Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania

Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 2007 roku. Wspiera rozwój demokratycznego państwa i społeczeństwa obywatelskiego poprzez implementację rozwiązań informatycznych. FWiOO brała udział w szeregu konsultacji społecznych z obszarów związanych m.in. z administracją publiczną, rozwiązaniami IT, prawem autorskim, prawem patentowym, neutralnością sieciową, edukacją. Fundacja współpracuje z pracownikami naukowymi uczelni wyższych i z około 60 nauczycielami (trenerami w szkołach). Jest członkiem Koalicji Otwartej Edukacji.

Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania była partnerem projektu do listopada 2015 roku.